Skip links

Традиційні джерела енергії мають надзвичайно сильний негативний вплив на довкілля. Атомна та вугільна енергетика, дамби ГЕС та ГАЕС руйнують екосистеми, призводять до глобальних змін клімату, забруднюють воду, повітря, ландшафти, руйнують здоров’я людей і часто ставлять під загрозу їхні життя.

Через шкідливі викиди від вугільних ТЕС та ТЕЦ рівень забрудненості повітря в Україні – один з найвищих у світі. 120 смертей від забруднення повітря на 100 тисяч населення – такий показник поставив Україну на перше місце в світі за цим показником.

Крім того, в країні, що пережила Чорнобильську трагедію, досі працюють 12 старих енергоблоків АЕС, які вже використали свій проектний термін – термін, на який їх розраховували самі інженери-проектувальники. Тим не менш, одне за одним приймаються рішення щодо продовження строків експлуатації атомних енергоблоків, підвищуючи ризики аварій.

Україна також все ще намагається добудувати три радянські ГАЕС: Ташлицьку, Канівську та Дністровську. ГАЕС – це не самостійне джерело енергії, а лише акумулятор, що зберігає енергію, вироблену іншими джерелами. Тим не менш, будівництво цих ГАЕС руйнує екосистеми довкола них. А добудова Ташлицької ГАЕС, що вимагає підняття рівня води в Олександрівському водосховищі, загрожує затопленням унікального природного та історичного об’єкта – порогів та остріву Ґард на Південному Бузі.

Всі ці ризики зазвичай недооцінюються як при виборі векторів розвитку енергетичного сектору в Україні, так і на конкретних енергетичних об’єктах.

НЕЦУ докладає чималих зусиль до того, щоб шлях, яким Україна рухатиметься у розвитку свого енергетичного сектору, мав мінімальні наслідки для довкілля України та планети у цілому. Метою НЕЦУ є розвиток енергетики, орієнтований на енергоефективність та 100% відновлюваної енергетики до 2050 року.

Источник информации - http://necu.org.ua/energy/

 

  • Посилання на доступні джерела інформації про вплив на навколишнє природне середовище, спричинений виробництвом електричної енергії

Національний екологічний центр України http://necu.org.ua/energy/

  • Частки кожного джерела енергії у загальній структурі балансу купленої електричної енергії згідно інформації ДП "Оператор ринку" .oree.com.ua/index.php/newsctr/n/2501

 

ПОРЯДОК забезпечення стандартів якості електропостачання та надання компенсацій споживачам за їх недотримання https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0375874-18

Звіт щодо показників якості III квартал 2020 р.

Переглянути

Звіт щодо показників якості IV квартал 2020 р.

Переглянути

Інформація щодо дотримання загальних та гарантованих стандартів якості за 2020 р.

Переглянути